Yedekleme Ve İleri Bildirim Kavramı | Moda Blog

Yedekleme Ve İleri Bildirim Kavramı

Başarılı yaşlanma kavramı bilinmektedir. İnsanların pek çoğu hayallerini gerçekleştirmek için çalışır ve ömrünü öyle veya böyle tamamlar. Hayallerini gerçekleştirme yetisini artırarak ilerleyen insan başarılı yaşlanmayı gerçekleştirmiş olmaktadır. İşte bu başarıyı elde etmenin yolu ise İleri Bildirim denen kavram ile mümkün hale getirilebilir.

 Yedeklemenin Önemi Nedir?

Fahrettin Cüreklibatır doktor olmayı başardığı halde farklı bir yeteneği olduğu keşfedildi. Ardından ise kariyerine oyuncu olarak devam etmeye karar verdi. Böylece herkes onu Cüneyt Arkın olarak tanımaya başladı. İşte yedekleme anlayışı bu farklı perspektifi oluşturabilmeyi gerektirmektedir. Her insanın belki farkında olduğu belki henüz keşfedemediği birçok yeteneği olabilir. Bu nedenle kariyer planlaması yapılırken birden fazla yeteneğin yedeklenmesi önem arz eder. Bu bir bilgisayar verisinin birden fazla alana depolanması gibidir. Burada farklı olan ise depolanan alan aynı iken verilerin farklılık göstermesidir.

İleri Bildirim ile Yedekleme Arasındaki İlişki Nasıldır?

İnsanlar gelecekte nerede ve hangi konumda olacağını bilemez. Her işte ve sanatta insanın işsiz kalma riski vardır.

Belki de kişi yeteneklerini bundan on yıl sonra bir araya getirecek ve bir popüler sıçrama oluşturarak kültürdeki yerini edinecektir. Bu yüzden bugünden başlayıp adım adım ilerlemek gerekecektir. Bu ilerleme planlı şekilde ilerlemek zorundadır. Bu planın ilk evresi yarını görebilmektir. Bundan sonrası ise kişinin perspektifine ve yorumlama potansiyeline bağlıdır. Bu da yeterli değildir. Fiiliyata geçmiş bir planlama kapsayıcı olacaktır. Her fiilde daha fazla pencere keşfedip ayrıntıları dar bir alandan çıkarmak gerekir. İşte bunu yönetmeye ileri bildirim yapmak diyoruz. Geleceği planlama ve şekillendirme özelliğini gerçeğe yansıtmak için ise şimdiden adım atıp birkaç alanda yedekleme yapmaya başlayabilirsiniz. Mesela avukatlık mesleği flüt çalmaya engel değildir.

 

Bu yöntemi kişisel gelişim modeli olarak değerlendirebilirsiniz. Karar sızıntı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Turkish
Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,yeni bir iş,emes hastalığı nedir, , Elektronik Nargile, Elektronik Sigara Likit ,Elektronik Sigara