Yaz, Kış, Bahar Modası Ne Demektir? | Moda Blog

Yaz, Kış, Bahar Modası Ne Demektir?

 

 

Moda, hoşa giden beğenilen ve toplumun en çok tükettiği şeyleri belirleyen ve buna uygun tüketim araçlarını ortaya koyan bir akımdır. İtalyancada süse düşkünlük, özenti ve gereksiz bezenme olarak çevrilmiştir. Her yılın ve her mevsimin modası ayrıdır. Bir yılın trendi belirlenirken o yıldan önceki dönemlerde insanların hangi tüketim ürününü trend olarak tükettiğini ve insanların neleri daha fazla istediğine bakılır. İhtiyaç ve istekler doğrultusunda ilerleyen moda her yıl moda ikonları ve direktörleri tarafından yeniden belirlenir. Bu bağlamda tek bir döneme bağlı kalmayıp yaz, kış ve bahar için ayrı ayrı kreasyonlar üretilir.

 

 Kış Modası

 

Kış modası belirlenirken dikkat edilen konu o yıl hangi ürünün daha çok beğenildiğidir. Bir başka önemli konu ise tekstil firmalarının o dönem için ürettiği kumaşlardır. Her yıl teknolojinin de gelişmesiyle beraber yeni kumaşlar, yeni desenler ve farklı renkler üretilmektedir.

 

 Yaz Modası

 

Yaz modası ise daha çok transparan, abiye, mayo ve bikini, pareo, plaj kıyafetleri gibi daha çok tatile yönelik kıyafetler üzerinde yoğunlaşmıştır. Yaz modasının belirlenmesinde Milano ve Paris gibi modanın başkentleri etkili olmaktadır.

 

 Bahar Modası

 

Kışın bitmesiyle beraber yazın müjdeleyicisi konumunda olan bahar moda söz konusu olunca da aynı geçiş sürecini yaşatır. Yazın hangi stillerin ve kumaşların kullanacağı baharın ilk aylarında belli olmaktadır. Böylelikle bahar modası hem kışın hem de yazın izlerini taşımaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Turkish
Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,yeni bir iş,emes hastalığı nedir, Genel Bilgi Sitesi, Elektronik Sigara Likit, Elektronik Nargile, Elektronik Sigara