Temel Moda Kuralları Nelerdir | Moda Blog

Temel Moda Kuralları Nelerdir

 

 

Moda Nedir?

 

Moda tekstil, aksesuar, ev eşyaları, gibi farklı yerlerde tüketimi etkileyen anlayıştır. Bu anlayış bazen çok kısa bazen de uzun sürebilir. Moda her ne kadar değişiklik içinde olsa da bazı temel moda kuralları vardır.

 

 Kıyafet Seçimindeki Temel Moda Kuralları

 

Kişi kendisini nasıl iyi hissediyorsa onu tercih etmelidir. Moda diye tercih etmek istemediği bir şeyi yapmak zorunda değildir. Kişi kendi modasını kendi oluşturabilir. Fiziğiyle barışık olmalı ve kendinin fiziksel özelliklerinin pozitif yönlerini keşfetmelidir. Abartıya kaçınca her şey kötü gözükebilir. Aksesuar seçiminde, renk seçiminde abartıya kaçmamak gerekir. Tarzı ile dikkat çekmek isteyen kişi kendine yakışanı ölçülü şekilde yapılmalıdır. Hem bacaklarından hem de göğüslerden dekolte vermek yerine biri tercih edilmelidir.

 

Yere ve zamana göre giyinmek önemlidir. Böylece ortamla kendinizi uyum içinde hisseder ve daha iyi görünürsünüz. İç çamaşırı seçimi de kıyafetlerle uyumlu olmalıdır. Ayrıca kişinin kendini daha rahat hissetmesi adına bir tercih olmalıdır. Bazen modaya bağlı kalmak yerine moda anlayışını yıkmak olmak hoş gözükür. Bu gözleri üzerinde toplamak için bir yol alabilir. Kıyafetler herkesin üzerinde aynı durmaz. Size uygun olmayan ama beğendiğiniz kıyafeti alıp pişmanlık duyabilirsiniz.

 

Takılar sizi ortamda öne çıkarabilir. Fakat yanlış takı seçimi kötü algılara yol açar. Sade kıyafetlerin üzerine takılacak aksesuarlar hoş görünecektir. Her gardırobun olmasa olmaz parçaları vardır. Bunlar sizi daha çok mutlu eder. Moda yüzünden kendinizi bunlardan vazgeçmek zorunda hissetmeyin. Farklı renkleri denemek konusunda açık görüşlü olunmalıdır. Fakat renk konusunda da abartıya kaçılmamalıdır. Çok farklı renkleri üzerinde taşımak gökkuşagı gibi hissetmenize yol açabilir.

 

Ayakkabı seçimi hem kıyafetlerinize hem de ayağınıza uygun olmalıdır. Kıyafetlerinizle uygun bir makyaj sizin bakımlı biri olduğunuz algısını yaratır. Her zaman yaşınıza göre giyinmeli ve yaşınızın keyfini çıkartmalısınız.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Turkish
Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,yeni bir iş,emes hastalığı nedir, Genel Bilgi Sitesi, Elektronik Sigara Likit, Elektronik Nargile, Elektronik Sigara