Sektörel Sigortalar Neleri Kapsar? | Moda Blog

Sektörel Sigortalar Neleri Kapsar?

 

 

Her mesleğin farklı riskleri vardır. Sektörel olarak farklılaşan her risk için uygun sigorta düzenlemesi yapılması bunu kapsamaktadır. Sektörel sigortalar paket sigorta şeklinde belirlenir ve içerisinde işin yapısına göre risk faktörleri değerlendirilir. Bu sigorta paketleri bir nevi kasko görevi görmektedir.

 

 Paket Sigortalar Nedir?

 

İşin tehlike durumuna göre bir sorun yaşanması halinde ekonomik karşılama gerektiren paketlerdir. Konut ve dükkanları kapsamakta beraber analizler üzerinden değerlendirme yapılır. Bu konutlarda meydana gelebilecek herhangi bir hırsızlık, deprem, sel baskını ve yangın gibi durumlarda devreye girmektedir. Her iş konutu için özel öngörüleri vardır. Anlaşmalı bankalar bu öngörülere bakarak sözleşmesini belirler ve kapsam oluşturulur.

 

 Hangi Alanlarda Paket Sigorta Yaptırılabilir?

 

Eğitim alanından, markete; eczaneden, akaryakıt istasyonuna kadar pek çok alanda sigorta yaptırmak mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken mesele sadece konutun değil çalışanlar da korunmakta ve sigorta kapsamına alınmakta olduğudur. Mesela turistik bir alanın sigorta paketi ile korunması halinde bu kapsama müşterilerin yanı sıra üçüncü şahıslar da dahil edilmektedir. Ayrıca Noter sigortası ile ise üçüncü şahıslar korunduğu gibi ferdi kazalar da bu kapsama alınmaktadır.

 

Bankalara göre sektörlerde değişiklik olabilir. Örneğin A bankası eczacılık ve akaryakıt istasyonlarını tercih ederken B bankası farklı şekilde güzellik merkezlerini bu kapsama dahil edebilmektedir. Yatırımcılara düşen görev ise çalışmakta olduğu sektör için en uygun bankayı belirleyip poliçe durumunu değerlendirmektir.

 

Genel olarak sigortanın kapsamı yukarıda bahsedilenlerin dışında pek çok kapsamlı korumalar taahhüt eden sigorta paketleri vardır. Mesela enkaz, cam kırılması, fırtına sonrası oluşan hasarlar, ani halk girişimi veya işçi hareketlerinin sonuçları gibi farklı ve beklenmedik pek çok sorun da bu sayede güvence altına alınmaktadır.

Kaynak: yeni bir iş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Turkish
Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,yeni bir iş,emes hastalığı nedir, , Elektronik Nargile, Elektronik Sigara Likit ,Elektronik Sigara