Psikoloji Nedir? Nasıl Korunur? | Moda Blog

Psikoloji Nedir? Nasıl Korunur?

 

 

Ruh sağlığı

 

Ruh sağlığını inceleyen en önemli bilim dalıdır. Günümüz teknolojisini gelişmesiyle beraber insanların hayattan beklentileri artmakta ve de bu beklentiler karşılanmadığı zaman insanlar mutsuz olup ruh sağlığı bozulabilmektedir. İnsanın yaşamdan keyif almasının tek yolu bize verilen bu mükemmel vücudu ve beni doğru kullanabilmekle mümkün olur.

 

 Korumak için

 

Ruh sağlığımızı korumak için hayatta genelde her olayda kötü tarafından değil de iyi tarafından bakmamız gerekir veya her işte bir hayır vardır sözü kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Ruh sağlığının bozulması demek kişinin hayattan keyif almaması, keyif almadığı gibi etrafına da negatif enerji saçarak sosyal çevresini de olumsuz etkileyip kişilerle iletişim çatışması yaşamasına sebep olmaktadır. Her insanın ruh sağlığını korumak, kendini daha iyi hissetmek için bir uzman tarafından yönlendirilmeye ihtiyacı vardır. Konuşarak çözülebilecek problemler de psikologlar devreye girerken, hastalık seviyesine gelmiş ilerlemiş durumlarda ise psikiyatristler devreye girer.

 

 Mutlu Hisset

 

Ruh sağlığımızı korumak için öncelikle bize iyi gelen ve bizi kötü hissettiren olay ve kişilerin farkında olmalıyız, iyi gelen şeylere bir adım daha yaklaşıp kötü gelen kişi ve olaylardan da kaçar adım uzaklaşmalıyız. İnsanın ruh sağlığının bozulmasında bağımlılık derecesine gelen sigara ve alkol de büyük rol oynamaktadır. Özellikle alkol bağımlısı birey kendi bilinci yerinde olmadığı için ne yaptığını ve etrafa karşı nasıl konuştuğunu bilmez, etrafına zarar verir. Bu bireylerin tedavi görmesi şarttır.

 

 Pozitif Ol

 

Hayatta kendini iyi hissetmek kendine iyi hissettirmeye çalışmak her zaman insanı mutlu eder. Bir insan negatif düşündükçe olumsuz olayları kendine çeker ve de zihnindeki o kötü düşüncelerden kurtulamazsa hayatı boyunca asla tam anlamıyla mutlu olamayabilir. Hayatta her şeyin geçici ve de en değerli varlığımızın kendimiz olduğunu unutmamak gerekir. Psikoloji de bunu hatırlamayı sağlayan bir bilim dalıdır.

 

Psikoloji Nedir? Nasıl Korunur?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Turkish
Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,yeni bir iş,emes hastalığı nedir, , Elektronik Nargile, Elektronik Sigara Likit ,Elektronik Sigara