Online Koçluk Hizmeti Verilir Mi? | Moda Blog

Online Koçluk Hizmeti Verilir Mi?

 

Günümüzde gitgide yapmaya başlayanı da bir sorusu ve ya hayatına dair bir sorunu olup danışacak birisini arayan insanlarının da çokça başvurmaya başladığı bir meslektir hayat koçluğu. Günümüzde insanlar daha çok stres yapıp, depresyona girmekte ve etraflarında danışacak birilerini bulamamaktadır. Hayatlarında ki yol çizimine yardımcı isteyen insanlar koçlarla görüşmektedirler. Ve artık özellikle yüz yüze gidip görüşmek yerine online olarak da bu koçlara ulaşmak mümkündür.

 

Peki Nasıl?

 

Eskiden ülkemizde çok fazla bilinmeyen ve danışılmayan bir meslek olan hayat koçluğu günümüzde daha ilgi gören bir meslek oldukça, koçluk artık internete de taşındı. Bir koç arandığında karşımıza bir sürü koçluk siteleri çıkabilmektedir. Bu koçlara ister herkesin görebileceği bir platformda ister özel olarak soru sorabilmekte ve de cevap alınabilmektedir. Hangi alanda koç aranıyorsa hepsini bulmak mümkündür. Sağlık, giyim, evlilik, ilişki, aile, çocuk, yaşam tarzı, bakış, davranış hatta kişinin hayatını etkileyecek büyük kararlara kadar her alanda insanlara koçluk yapan kişiler bulunmaktadır.

 

 Herkes Online Koçluk Yapabilir Mi?

 

İnternette bir çok online koç bulunabilir. Ama sorulan sorulara, koçun geri dönüşlerine ve kullanıcı yorumlarına bakarak koçun işinin ehli olup olmadığına bakılabilir. Hayat koçu olmak belli bir bilgi ve birikim gerekmektedir. Koç işinde uzman olmalı ve cevaplarıyla insanları yanlış yönlendirmemelidir. İnsanlara kişisel gelişim konusunda yardımcı olmalı ve bilgi ve uzmanlık alanının dışındaki sorulara cevap vermemelidirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Turkish
Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,yeni bir iş,emes hastalığı nedir, Genel Bilgi Sitesi, Elektronik Nargile, böcek ilaçlama