Mekik Oyası Modelleri | Moda Blog

Mekik Oyası Modelleri

Bayanların günlük uğraşlarının içerisinde örgünün her çeşidini görebiliriz. El emeği ile işlediğimiz ürünleri kullanmaya kıyamasak da evimizin her yerinde görmek elbette hoşumuza gider. Tığ işlerinden, dantel, oya işlemelerinden hoşlanıyorsanız mekik oyası modellerini mutlaka denemelisiniz. Günlük kullanımda, genç kızların çeyizlerinde, ev hediyelerinde tercih edebileceğiniz hem hoş görünen hem de el emeği olan bu örgüler hamarat hanımların ilgisini çekebilir.

Mekik oyasını kullanabileceğiniz pek çok alan var. Tülbent kenarında özellikle çiçek motifleri kullanıldığında çok zarif görünüyor. Mevlüt örtüleri için de mekik oyası çok yakışır. Küçük çiçek motifleri, yaprak desenleri gibi yapımı da kolay olan desenleri deneyebilirsiniz. Narin görüntüsü ve her renkte kullanılabilmesi mekik oyasını her yerde kullanma imkanı veriyor. Havlu kenarları inde daha büyük desenler , geometrik şekiller uygun olabilir. Otantik tarzlardan hoşlananlar mekik oyasını aksesuarlarında da kullanabilirler.

Fularlar ve saç bantları için küçük çiçekler yapıp uçlarına ekleyebilirsiniz. Mekik oyasını işlerken örgünüzde boncuk, inci, taş gibi detaylar da ekleyebilirsiniz. Görünüm açısından çok şık duracağı için dilerseniz takı yapımında da kullanabilirsiniz. Farklı desenler denemek isterseniz kelebek figürü de mekik oyasının yakışacağı bir desendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Turkish
Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,yeni bir iş,emes hastalığı nedir, , Elektronik Nargile, Elektronik Sigara Likit ,Elektronik Sigara