Kürtaj Teknikleri Seçenekleri | Moda Blog

Kürtaj Teknikleri Seçenekleri

Ankara Kürtaj Seçeneklerimiz

 

Belirtilen kuruma giderek ya da telefon ederek Ankara kürtaj teknikleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bununla birlikte Doktor Uzay Yıldırım eşliğinde geliştirilen birçok farklı tipte Ankara kürtaj seçenekleri sitede verilen bilgiye göre mevcut. Bunların başında elektrikli vakum aspirasyon adı verilen teknik göze çarpıyor. Öncelikli olarak  başvuran hastaların detaylı bir tetkikten geçirildiği belirtilmekte. Ancak sağlığı için herhangi bir beis bulunmadığı takdirde işlemlere başlandığı ifade ediliyor

Kullanılan elektrikli vakum aletlerinin akabinde hastaların herhangi bir ağrı ya da acı hissetmediği anlatılmaktadır. Plastik kanüllerden destek görerek yapılan kürtaj uygulamalarının kesin olduğu da vurgulanmakta. Uygulama alanına sokulan bir diğer uygulama ise dilatasyon adıyla bilinen uygulamadır. Burada plastik kanüllerin yerine metal bujiler kullanıldığı anlatılıyor. Kullanılan ve herhangi bir yan etkisi bulunmadığı iddia edilen metal yapıdaki küretler ile gebelik alma işlemleri nihayete ermektedir. Uygulanılan son teknikte ise rahim ağzına spekulum adı verilen tıbbi gereci yerleştiriliyor.

Bu uygulama aynı zamanda en ağrısız uygulama olarak bilinmektedir. Karman kanüller plastik bir yapıda olduğu için işlemler çok kısa bir sürede ve pratik bir şekilde sonuçlandığı uzmanca belirtilmiş. Negatif basınç yönteminin uygulandığı bu işlemlerde aspiratör ile birlikte gebelik sorunsuz bir şekilde alınmaya çalışılmakta. Hastanın hangi kürtaj tekniğini seçeneği kendisine bırakıldığı vurgulanmaktadır. Ancak bazı durumlarda hastanın genel sağlık ve gebelik durumunun tatbik edilmesinden sonra doktorun en uygun ve etkili yöntemi hastaya görüş sunarak bildirebilmesi de olası görünüyor.

Kürtaj Uygulamalarının Süresi

Siteye mail aracılığıyla yada telefon ile gelen soruların başında kürtaj işleminin ne kadar sürdüğü sorusu gelmektedir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte en fazla 10 – 15 dakikalık işlem sonunda Ankara kürtaj uygulamalarının nihayete erdiği belirtilmekte. Uygulamalardan lokal anestezi uygulamakla birlikte özel bir anestezi malzemesi kullandığından dolayı genel anestezi uygulandığı ifade edilmiş.. Hastalar işlem sırasında geçen süreyi daha sonra anımsamamaktadır.

Kürtaj Uygulamaları Sonrası

Kürtaj uygulamalarımızdan sonra hastaların istedikleri kadar kurumda dinlenme hakkına sahip olduğu anlatılmakta. Daha sonra gerek görüldüğü takdirde yazılan ağrı kesicileri temin etmek ve kullanmak gerekebilir. Bununla birlikte daha sonra ağrı hissetme durumunda kurumla telefonla ya da yüz yüze görüşme şansına sahip oldukları belirtilmiş. Tüm uygulamaların tıbbi bir ortamda, hasta sağlığı ve gizliliği baz alınarak yapıldığı iddia edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Turkish
Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,yeni bir iş,emes hastalığı nedir, Genel Bilgi Sitesi, Elektronik Nargile, Elektronik Sigara Likit ,Elektronik Sigara