Kobi Destek | Moda Blog

Kobi Destek

 

Günümüzde girişimcilik son derece önemli bir yere sahiptir. Çünkü yeni bir iş kurmak ve işveren olmak her zaman ülke ekonomisine de katkı sağlayacaktır. Bu nedenle girişimcilik ve girişimciler desteklenmektedir. Bu nedenle uygun desteği bulmak her zaman önemlidir. Kobiler bu anlamda oldukça büyük adımlar atmaktadır. İş kurmak isteyen ve işlerini geliştirmek isteyen kobiler destek alabilirler.

 Kobi Nedir

Kobi genel olarak küçük ve orta boy işletmelere verilen genel bir isimdir. Küçük boy işletmeler elli kişiden az çalıştıran işletmeler olarak tanımlanmaktadır. Orta boy işletmeler ise iki yüz elli kişiden az kişi çalıştıran işletmelerdir. Kobiler işlerini geliştirmek için ilk olarak yasal tanımlamalara uygun olmalıdır. Bu yasal dayanaklardan sonra Kobi olarak destek kredileri almak için başvuru yapabilirler. Bu durumda da işletmenin daha çok işçi istihdam etmek ve ülke ekonomisine katkıda bulunma şansı artacaktır.

Bankaların Kobi Destek Kredileri

Bankalar farklı faiz oranlarında kredi vermektedir. Bu kredilerden birisi de Kobi destek kredileridir. Kobi destek kredileri hemen hemen bütün bankalar tarafından müşterilerine sunulmaktadır. Ancak Kobi kredisi alabilmek için Kobi olmanın gerektirdiği yasal düzenlemeleri yerine getirmek gerekir. Bankalar iş kurmak ve işini büyütmek isteyen girişimcilere destek kredisi vermektedir. Ancak bu kredileri alabilmek için başvuru yapmak gerekir. Bu başvuru sırasında neden kredi istendiğine dair sorular sorulmaktadır.

Genellikle iş ile ilgili kredilerde projenin sunulması da istenebilir. Bu konuda oldukça uygun kredi veren bankalar mevcuttur.

Kosgeb Kobi Destek Kredileri

Küçük ve orta büyüklükte işletme kurmak isteyen veya işini geliştirmek isteyen Kobiler bu konuda destek arayışı içine girmektedir. Bankalara kredi ödemek istemeyen Kobiler Kosgeb destek kredisinden yararlanabilir. Bu konuda belli saatlerde eğitim almak şarttır. Bu derslerde girişimcilik ile ilgili dersler verilmektedir. Belli bir plan ve proje sonucundan da Kobiye uygun görülürse kredi verilmektedir. Bu kredilerin bir kısmı faizsiz geri ödemelidir. Yani krediler bankalardan farklı olarak faizsiz olarak geri istenmektedir. Hatta bazı girişimcilere destek olmak amacıyla karşılıksız kredilerde verilerek Kobiler tam anlamı ile desteklenmektedir.

Kaynak: Eft Nedir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Turkish
Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,yeni bir iş,emes hastalığı nedir, Genel Bilgi Sitesi, Elektronik Nargile, Elektronik Sigara Likit ,Elektronik Sigara