Klasik Mobilyalar Nasıl Kullanılır | Moda Blog

Klasik Mobilyalar Nasıl Kullanılır

 

Klasik mobilyalar hayatınızın her döneminde kullanılabilen modası geçmeyen mobilyalardır. Günümüzde klasik mobilyalar modern mobilyalarla harmanlayarak yeni stiller oluşturulmaktadır. Klasik mobilyalarınızı evinizin neresinde kullanacağınız oldukça önemlidir. Örneğin; koltuklarınız klasik bir tarzı yansıtıyorsa odada mutlaka modern parçalar da kullanılmalıdır. Mobilyalarınız sizin stilinizi yansıtan parçalar olduğundan, stilinize uygun ve en doğru parçaları tercih etmelisiniz. Klasik stildeki koltuklarınızın önüne modern bir orta sehpası seçerek odanızın havasını değiştirebilirsiniz.

 

Klasik mobilyaların en önemli özelliği geçmişi yansıtmalıdır. Günümüzde de geçmişe dönüş ön plandadır. Osmanlı tarzları ve Osmanlı figürleri hemen hemen hayatınızın her döneminde karşınıza çıkmaktadır. İşte bu tarzların yenilik ile buluşmasına avangart denilmektedir. Klasik tarzı modernlikle karıştırarak dekore etmek oldukça doğru bir seçim olacaktır.

 

 Klasik Mobilyalarda Rengin Önemi

 

Odanız geniş değil ise ve klasik tarzda mobilya kullanacak iseniz, renginin mutlaka açık bir renk olmasına dikkat edin. Çünkü küçük odalarda koyu ve klasik bir parça odanızı boğacaktır. Odanız geniş ve mobilya kullanım alanınız oldukça rahat ise rengini koyu bir tonda seçebilirsiniz. Bu tarzda mobilyalar, odanızı şık ve güzel bir görünüme sokacaktır.

 

 Klasik Mobilyalarla Dekorasyon Nasıl Yapılmalıdır?

 

Klasik mobilyalar, geçmişten kalan izleri günümüze taşıdıkları için oldukça değerli ve önemlidir. Mobilyanızı kullandığınız alan oldukça hareketli parçalara sahipse, mobilyanızda yoğun figürler olmamalıdır. Klasik mobilyalarınızın yer aldığı odanız sade ise figürlerden, taçlardan ve parlak renklerden yararlanarak odanızın gösterişli olmasını sağlayabilirsiniz. Klasik mobilyalar, zaten çok gösterişli ve ihtişamlı olduğu için odadaki başka bir parça ile yarışmamalıdır.

 

Klasik tarzınızın kendini gösterebilmesi için odanızdaki ayrıntılara çok dikkat etmeniz gerekir. Odanızda bir estetik olmalı ve mobilyalarınız birbiri ile uyum içinde olmalıdır. Klasik mobilyalar dekorasyon açısından önemli parçalar olması sebebiyle detaylara dikkat etmeniz gerekecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Turkish
Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,yeni bir iş,emes hastalığı nedir, Genel Bilgi Sitesi, Elektronik Nargile, böcek ilaçlama