Doğru Aydınlatma Nasıl Seçilir? | Moda Blog

Doğru Aydınlatma Nasıl Seçilir?

 

 

Aydınlatma

 

İyi bir aydınlatma yaşam alanlarınız için çok önemli bir noktadır. Doğru bir aydınlatma sistemi ile evinizin veya ofisinizin mükemmel bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Aydınlatma ürünleri seçeneği oldukça fazladır. Avize, lambaderler, sarkıtlar, abajurlar, LED aydınlatmaları, spotlar ve daha birçok… Her işin bir püf noktası olduğu gibi aydınlatmanın da püf noktası vardır. Doğru bir aydınlatma için en önemli şey doğru seçimlerdir.

 

 Aydınlatma Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

 

Aydınlatma ürünleri tercihinizi yaparken göz yormamasına, rengine ve kalitesine dikkat etmelisiniz. Kasvetli ve gözü yoran aydınlatma ürünlerini tercih etmekten kaçının. Aydınlatma ürün seçimlerinde, aydınlatılacak mekanın genişliği ve ışık alıp almaması önemlidir. Mekan geniş ise; aydınlatmada büyük ve gösterişli avizelerden yararlanarak mekanınızın havasını değiştirebilirsiniz. Mekan küçük ise, buna uygun bir aydınlatma tercih ederek göz alıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Mekan güneş alıyorsa, aydınlatma normal düzeyde yeterli olacaktır. Fakat mekan güneş almıyorsa, aydınlatma biraz daha yoğun bir şekilde yapılarak ortamın daha fazla aydınlık olmasını sağlamalısınız.

 

Aydınlatma, dekorasyon açısından oldukça mühim bir konudur. Bu yüzden evinizde veya ofisinizde kendi stilinizi yansıtmalısınız. Örneğin; salonunuzda sarkıt avizelerden yararlanarak çok şık bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Spor bir görünüm için ise; avizelerin yanı sıra spotlardan da yararlanabilirsiniz. Odanıza ihtişam ve gösteriş katmak için lambader detayını da unutmamak gerek. Mobilyalarınıza uygun bir lambader seçimi ile odanızın havasını değiştirebilirsiniz.

 

Doğru bir aydınlatma için renk tonu çok mühimdir. Aydınlatmanın insanların gözlerini yormaması ve göz yorgunluğuna sebep olmaması gerekir. Aydınlatma ürününün parlak olmaması ve gözleri kamaştırmaması gerekmektedir. Bu sebeple kendinizi rahat hissettiğiniz bir aydınlatma ürünü tercih edin. Ev dekorasyonunda aydınlatmanın önemi çok mühim olduğundan aydınlatmaya gerekli önemi verin. Doğru seçimler ile mekanlarınızı aydınlatın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Turkish
Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,yeni bir iş,emes hastalığı nedir, Genel Bilgi Sitesi, Elektronik Nargile, böcek ilaçlama