Diyetteyken Kaç Saat Spor Yapılır | Moda Blog

Diyetteyken Kaç Saat Spor Yapılır

 

 

Spor yapmak, diyet yapmanın en büyük yardımcısıdır. Spor yapıldığında vücut yağlarını daha çabuk parçalar ve eritir. Bu durum zayıflama sürecinizi kolaylaştırır ve hızlandırır. Her insan için yapılacak olan sporlar farklıdır ve spor süreleri de kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Çok aşırı ve bilinçsiz spor yapmaya çalışmak sağlık açısından doğru değildir. Bilinçsiz yapılan sporlar, kas hastalıklarına, kalp ritim bozukluğuna sebep olabilir.

 

Spor yapmaya başlandığında aceleci davranmayıp sabırlı hareket etmekte fayda vardır. Spor hocaları, ilk başlayanlar için en düşük programları hazırlar ve kendi vücudunuzu tanımaya yönelik yapar bunu. Vücudunuzu tanıdıkça da programlarınız değişir. Gittikçe artan setler ve uzayan süreler olabilir. Tabi bu durum herkes için aynı değildir. Bazı bünyeler rahatsızlıklarından ya da çok aşırı fazla kilolarından dolayı hareket zorluğu ve solunum yetmezliği gibi sorunlar yaşayabileceğinden setler az tutulur. Bu sorunları olan ya da spor için sorun oluşturabilecek rahatsızlıkları olan kişiler için spor süreleri kısa olur.

 

 Spor Kaç Saat Yapılmalıdır?

 

Doğru spor, beden sağlığınızı korumanıza, dinç olmanıza yardımcı olur. Spor yapmak, fiziksel aktivitedir ve yorulduğunuzu hissettiğiniz de durmanız gerekmektedir. En ideal spor aralığı 1-2 saattir. Bu durum kişilere göre farklılık gösterir ama kişi vücudu yorulduğunda durmalı ve dinlenmelidir. Belli bir saatin üzerine çıkmak daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Fakat spor yaparken sağlığınızdan olmayın. Yorulunca bırakmak, kendinizi zorlamamak en doğru olanıdır.

 

 Diyet Yaparken Spor Yapmanın Faydaları

 

Diyet, tek başına yeterli olabilir ama sporla birlikte diyet yapmak en sağlıklı ve vücudunuz için en doğru olanıdır. Özellikle bölgesel zayıflamaya ihtiyacı olan bedenler için sorunlu bölgeleri sadece diyet yaparak inceltmek çok zordur. Fazla kilolardan dolayı sarkan deriler de spor yaparken toparlanır. Diyet ve spor birlikte uygulandığında istenilen sonuçlara ulaşmak kolaylaşır ve kalıcı zayıflama sağlanabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Turkish
Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,yeni bir iş,emes hastalığı nedir, Genel Bilgi Sitesi, Elektronik Sigara Likit, Elektronik Nargile, Elektronik Sigara