Dekoratif Musluk Modelleri | Moda Blog

Dekoratif Musluk Modelleri

 

 

Günümüzde ihtiyacımız olan araçların görsel olarak bizlere hitap etmesi artık önemli bir yer kaplamaktadır. Ev ve iş yerlerimiz de hem rahat hem de kullanışlı tercihler yapılmaktadır. Bu sebeple dekorasyon yeni ev alanların veya evlerini yenilemek isteyenler fazlaca ilgi duyduğu bir konu haline gelmiştir. İç mimarlar, bu konuda yardım almak isteyen kişilere özel tasarımlarla ya da hazır parçalarla destek olmaktadır. İç mimar ve değişim yapmak isteyen kişinin fikir birleşimiyle ortaya güzel sonuçlar çıkmaktadır.

 

Dekoratif alanların başında en çok kullanılan ve görünecek mekanlar gelmektedir. Örneğin salon, banyolar, mutfak bunların başlıcalarıdır. Göze hitap eden ilgi çeken musluklar artık her mekanda kendini göstermekte. Özellikle otellerin banyo, hamam bölümlerinde, kafelerin lavabo bölümlerinde çok farklı musluk modelleri göze çarpmaktadır. Büyük markaların tasarımları yanı sıra üretilen her yeni model dekoratif olmasıyla dikkat çekmektedir.

 

En çok ilgi çeken grup ise aç kapa şeklinde olan tek kolu ve metal görünümlü olanlardır. Küçük büyük herkesin kullanabileceği bu model toplu kullanım alanlarında da en çok ilgi gören modeldir. Fiyat olarak da bulunabilirlik açısından da diğer modellere göre daha fazla tercih edilir.

 

Seçimlerin yapılmasında hijyen kuralları da başlıca sebeplerdendir. Özellikle toplu kullanım alanları olan benzinlik, kafe, okul, restaurant gibi yerlerde musluklarını sensör yoluyla çalışan, temasa ihtiyaç duyulmayan ya da tek seferde oynar bir kol ile çalışan yukarı açma aşağı kapama şeklinde çalışan gruptan tercih etmiştir. Sensörler çalışanlar temasa gerek kalmamasıyla hijyenik açıdan en garantili olanlardır. Çok fazla insanın temasına maruz kalmadan kullanımınıza hazır bir şekilde olurlar.

 

 Peki nostaljik mekanlarda bunları kullanmak atmosferi uyumsuz gösterir mi?

Bir çok insan bulunduğu ortamın birbiriyle uyum içinde olmasına dikkat eder. Görsellik artık kullanım rahatlığından bir adım öne geçmiştir. Bu yüzden bu şekildeki araçlarında ortamın bir parçası olacak şekilde alınması gerekir. Nostaljik grup teknolojiden uzak sensör mekanizması olmayan tam temasla kıvırma ya da çevirme yoluyla kullanılan daha büyük görünüme sahip olan parçalardan oluşur. Yine kalabalık kullanım alanlarında farklılık yaratmak amaçlı bu modeller kullanılabilir.

 

Farklı markaların birçok ergonomik tasarımları binlerce iş yeri ve evleri süslemektedir. Model yanı sıra artık metal kalıbından çıkılmış, renkli ya da farklı materyal kullanım da günümüzde kullanılmaya başlanmıştır. Tüketici ihtiyacına ve isteklerine göre yeni üretimler gün geçtikçe daha görsel bir hal alacak ve bu da oluşan rekabet sonucu çok daha farklı parçaların ortaya çıkması ve çok daha fazla seçenek olarak tüketiciye geri dönecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Turkish
Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,yeni bir iş,emes hastalığı nedir, , Elektronik Nargile, Elektronik Sigara Likit ,Elektronik Sigara