Dekorasyona Nereden Başlanır | Moda Blog

Dekorasyona Nereden Başlanır

 

 

Düğün için gün sayan çiftler, evinin tarzını değiştirmek isteyenler veya yalnızca mekanın atmosferinden sıkılanlar… Evin en önemli detaylarından biri de kuşkusuz dekorasyon. Yapılan dekorasyon eve ayrı bir hava katıp karakterinizi yansıtabileceği gibi, yanlış seçimlerle bu iş tam bir hayal kırıklığını da dönüşebilir. Peki, bu kadar önemli bir konuda nereden başlanmalı, nasıl hareket edilmeli ve eşyalar neye göre seçilmeli?

 

 Evin Ölçülerini Alın

 

İlk yapmanız gereken yaşam alanınızın ölçülerini not etmek. Bu sayede en ufak alanları bile değerlendirebilir, eşya seçiminde nokta atışı kararlar verebilirsiniz. Alanınız küçükse fonksiyonu fazla olan mobilyalar tercih edebilir, hem kendiniz hem de misafirleriniz için yeni alanlar yaratabilirsiniz.

 

 Tarzınızı Belirleyin

 

Ruhu olan bir ev, özgün bir tarz, modern mobilyalar ya da yaşanmışlıkları olan vintage objeler… Sizin tarzınız hangisi? Neleri sevdiğinize karar verin ve eşyalarınızı bu doğrultuda seçin. Bu konuda zorlanıyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, dekorasyon dergileri imdadınıza yetişecektir. Unutmayın, zıt renkleri denemek de her zaman işe yarar.

 

 Bütçenizi Hesaplayın

 

Evinizi yuvaya çevirirken ne kadar bütçeniz olduğunu hesaplayın. Bu, hem paranızı doğru şekilde değerlendirmenize, hem de ihtiyaç listenizi daha sağlıklı şekilde oluşturmanıza olanak sağlayacaktır. Bütçenize göre mobilya markalarını araştırabilir veya ısmarlama mobilyalar ile evinizin eksiklerini tamamlayabilirsiniz. Bu süreçte yapacağınız araştırma sonucunda daha farklı modeller bulma ve yeni fikirler edinme şansınızın olduğunu da unutmayın.

 

Yatak Odanızı İhmal Etmeyin

 

Sağlıklı bir uyku alıyorsanız güne iyi başlıyorsunuz demektir. Günü iyi başlayan biriyseniz de gün içinde motivasyonunuz yüksek oluyor demektir. Yatak odanızı sadece uykuya daldığınız bir alan olarak görmeyin. Rahatlatıcı renkte bir boya seçimi yapmak, baktığınızda huzur bulacağınız bir tabloyu duvarınıza asmak basit görünen etkili yöntemlerden yalnızca bazılarıdır.

 

Gereksiz Eşyaları Ortadan Kaldırın

 

Evde dağınıklık yaratan ve aslında ihtiyaç duyulmayan eşyalar bir süre sonra sizi huzursuz etmeye başlayacaktır. Bu nedenle evinizde gereksiz olan objeleri tutmayın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Turkish
Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,yeni bir iş,emes hastalığı nedir, Genel Bilgi Sitesi, Elektronik Nargile, böcek ilaçlama