Bambu Koltuklar Nasıl Kullanılır? | Moda Blog

Bambu Koltuklar Nasıl Kullanılır?

 

 

Tam bir çevre dostu olan ve oldukça uzun bir ömre sahip olan bambu koltuklar, hem açık alan dekorasyon hem de kapalı alan dekorasyonlarında kullanılabilen bir mobilya türüdür.

Bambudan yapılmış mobilyaları kullanılırken bazı noktalara dikkat ederek, uzun yıllar kullanmak mümkün olmaktadır.

 

 Düzenli Olarak Toz Almak

 

Bambu mobilyaların çizilmesini önlemek için, düzenli olarak kuru bir bez ya da elektrik süpürgesi yardımı ile tozlarını almak gerekir.

 

 Güneş Işınlarına Maruz Bırakmamak

 

Güneş ışınları bambu mobilyalara zarar vereceğinden, bambu mobilyaların serin bir yerde tutulması gerekir. Aşırı derecede güneş ışınlarına maruz kalan mobilyalarda, tamiri mümkün olmayan hasar durumları oluşur.

 

 Aşırı Islaklıktan Korumak

 

Bambu mobilyalar fazla sudan zarar görür. Bu nedenden dolayı, bambu mobilyaların temizliğini ayda bir kez, aşırı derecede ıslak olmayan bir bez kullanarak yapmak gerekir.

Bambu mobilyalarda oluşan lekeler için ise, bir kaptaki suya 2 ya da 3 çay kaşığı kadar amonyak ve bir iki damla kadar bulaşık deterjanı katarak, ya da zorlu alanlarda fırça kullanılarak lekelerin çıkması sağlanabilir.

 

 Kurulama Yapmayı İhmal Etmemek

 

Aşırı ıslatılmasa bile, ıslak bir bez ile silindikten sonra mutlaka güzel bir şekilde kurulanması gerekir. Çünkü nemli kalması halinde, zaten yumuşak malzemeden yapılmış olan bambu mobilyalarda sarkma durumu görülebilir. Nemli kalmaması için, gerekirse saç kurutma makinesi ile iyice kurutulabilir.

 

 Kabaran Ve Hasar Gören Noktalara Müdahale Etmek

 

Bambu mobilyalarda zaman içerisinde kabarmalar ve hasarlar oluşabilir. Bu kabaran noktalar, ince telli zımpara yardımı ile düzeltilebilir. Ancak zımpara işleminden sonra, açık alanların kalması daha çok hasara neden olacağından, mutlaka bal mumu ile kapatılması gerekir.

 

 Yağ Kullanarak Bakım Yapmak

 

Keten tohumu yağı ya da bezir yağı kullanarak mobilyaları silmek, mobilyaları hem parlatır hem de korur.

 

Bambu Koltuklar Nasıl Kullanılır?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Turkish
Emg Nedir, afrika örgüsü nasıl yapılır,yeni bir iş,emes hastalığı nedir, , Elektronik Nargile, Elektronik Sigara Likit ,Elektronik Sigara